خرید اکانت ابزارهای سئو

 

بهینه سازی سئو

 

طراحی وب سایت

 

آغاز مسابقه وبلاگ نویسی اوکس تیم

با توجه به مطالب بیان شده در حوزه بازاریابی محتوا و همچنان مطالب وبلاگ نویسی، اوکس تیم تصمیم به برقراری مسابقه در حوزه وبلاگ نویسی دارد:
گفتیم مسابقه، مسابقه بی جایزه معنی نداره که اوکس تیم دو جایزه در نظر گرفته برای این مسابقه وبلاگ نویسی که یکی از دید داوران و استاندارد هایی که اگه رعایت بشه و محتوا کامل و جذاب باشه مسلما میتونه برنده باشه و دومین جایزه رو مخاطبان سایت با تعداد لایک هایی که زیر مطلب شما میذارند مشخص می شود. جلوتر گجت هایی که به عنوان جایزه در نظر گرفتیم را معرفی میکنیم.

شرایط مسابقه

منظور از شرایط این که همه میتوانند شرکت کنند و محدودیت نداره اما براتون سوال پیش اومده در رابطه با چی باید بنویسیم درواقع تمام مطالبی که اوکس تیم منتشر میکنه در بخش های مختلف میتواند کمک کننده باشی یعنی شما با:

دسته بندی

۱- مقاله های آموزشی : این دسته بندی در واقع در حوزه های بازاریابی اینترنتی، سئو و بهینه سازی موتور های جستجوگر، بازاریابی شبکه های اجتماعی، بازاریابی سنتی، بازاریابی شبکی،  یا هر سبکی از بازاریابی که میشناسید و میتونه آموزش دهنده باشه این جا مهم نیست چقدر مطالب جدید و تکراری هستند اما از دید داوری هر چی مطالب تازه تر باشد امتیاز به حساب میاد. نکته ای که حائز اهمیت این که خودتون بنویسید و حق کپی رایت را رعایت کنید اگه مطالب آموزشی را از جاهای مختلف استفاده میکنید مثل ما ارجاع بدید به اون سایت یا اون مطلب.

۲- آزادکاری (فریلنسرینگ):آزادکار یا فریلنسر به شخصی گفته می‌شود که بر پایه تخصص خود به صورت آزاد و خارج از روال قراردادهای سنتی، با شرایط متفاوت از لحاظ زمانی و مکانی که آزادی عمل بیشتری برای او ایجاد می‌کند به انجام پروژه می‌پردازد. این شخص می‌تواند یک برنامه نویس، نویسنده، مترجم، تایپیست و حتی یک مشاور باشد. آزادکاری یا فریلنسرینگ فرایند خیلی جدیدی نیست، دورکاری و انجام کار صرفا بر پایه تعهد کیفیت، مدت زیادی است که در بسیاری از کشورها در حال انجام است. با گسترش ضریب نفوذ اینترنت و در دسترس بودن ابزارهای ارتباطی سریع و ارزان قیمت در اینترنت، به تعداد علاقه‌مندان به این سبک از کسب‌وکار افزوده شد تا به امروز که رسما شرکت‌ها و سایت‌های زیادی به عنوان واسط در این فرایند مشغول به کار هستند. اینو توضیح مختصری دادم که بگم میتونید در رابطه با آزادکاری، روش های کسب درآمدزایی از آزادکاری، یا کارهایی را که میتونید از آزادکاری به درآمد برسید یا کارآفرین هایی رو میشناسید که به سبک آزاد کاری کار میکنند موضوعات و چالش هایی که به این سبک ارجاع میشه.

۳- داستان : در این مورد دست شما دوستان خیلی باز چون هم تنوع داریم در نوع نوشتن و هم میتونید سبک نوشتاری خودتون رو نشون بدید داستان ها رو خوتون میتونید دسته بندی کنید چه از داستان موفقیت یک شخص مثل سایمون سینک که اوکس تیم مطلبی در این مورد منتشر کرد چه از داستان چه جوری به وجود آمدن پشمک حاجی عبد الله که مرتبط به شرکت یا از داستان یه شرکت بزرگ  و هر موردی که میتونه تجربه ها و هدف ها و مسیرشون و هر مورد دیگه آموزنده ای را در حوزه دیجیتال را با سبک خودتون به انتشار بذارید، مهم نیست چقدر میتونه شناخته شده باشه فقط مهم اون سبک نوشتاری شما است.

۴- فروش: این دسته بندی میتونه داخل دسته بندی های بالا هم قرار بگیره اما میتونه نقاط مثب و مطالب مهم در رابطه با فروش یک شرکت از پاتن جامه بگیر تا دیجیکالا یا شرکت هایی که شما میشناسید که چه سبکی کار میکنند که انقدر مدیریت در فروش را با توجه به بازار اقتصادی داشته اند مهم تجزیه تحیلیل به سبک شما است بازم تاکید میکنم مهم این که خودتون بنویسید میتونید اپلیکیشن مثل بازار که چگونه درآمدزایی میکنه تحلیل کنید میتونید از تمام مواردی که چه در حوزه آنلاین چه در حوزه غیر آنلاین برای فروش از سبک و روش های مختلف استفاده میکنند بیان کنید.

۵- چگونه : این یعنی چی شاید برای خودتون سوال باشه شما چگونه هایی بلدید که خیلی ها نمیدونند اما مهم که این چگونه در حوزه آنلاین باشه مثلا چگونه ایمیل بسازم ؟ چگونه در کانال تلگرام پست بذارم ؟ چگونه هایی که شما بلدید جواب بدید هر چند اگر فکر مکنید ساده است مهم این که بنویسید و چگونه هاتون رو یاد بدید. چگونه ها میتواند هر نرم افزار آنلاینی که کمک کننده است در حوزه دیجیتال را یا معرفی کنید یا نحوه استفاده از آن را به انتشار بگذارید.

۶- مقایسه: این یعنی چی هر شخصی در حوزهای مختلف کار میکنه یکی در حوزه وب یکی در حوزه دوربین عکاسی یکی در حوزه گوشی محتوایی که استاندارد اش بر اساس مقایسه موارد هست که میشناسید حالا میتونه انقدر قوی باشید که سبک های مختلفی از بازاریابی را قیاس کنید یا این که مثل ما در حوزه هاستیگ ، هاست و مزایای و معایب هاشون رو با هم مقایسه کنیم فرق نمیکنه برای مقایسه اما مهم که اطلاعات درست را بر اساس تجربه شخصی خود بنویسید چه از پوشاک چه از تکنولوژی و چه از مواردی که میتونید کاربر را از اون آگاه کنید.

۷- کتاب : در حوزه بازاریابی، در حوزه کسب و کار دیجیتال، در حوزه بازاریابی آنلاین، در حوزه فروش از جمله مواردی هست که میتونه خیلی تخصصی از چندین کتاب خاص بیان بشه و به عنوان مطلبی در پست گنجانده بشه مثل مطلبی که در رابطه با چرا تصمیم های سال جدید نتیجه نمی دهند.

۸- جدید ترین ها و به روز ترین ها: ترند ترین مطلبی که در حوزه خود میشناسید رو بنویسید مثل مطلب که ما در رابطه اندرویید o  نوشتیم یا در رابطه با پلت فرم جدید گوگل آنالیتیکس، این ترند میتونه تکنولوژی جدید، ابزار جدید، اپلیکیشن جدید، یا قابلیت های جدید اپلیکیشن های مثل اینستا گرام که ما در رابطه با استراتژی های بازاریابی اینستا گرام نوشتیم مثل تماس تلفنی تلگرام که جز تاپ ترین خبر ها بود.

۹- رویداد: از رویداد ها یا سمینار ها در حوزه های موفقیت، در حوزه های فروش، در حوزه های بازاریابی، جشنواره ها، نمایشگاه هر رویدادی رو که شرکت کردید از نظر شما میتونه جالب باشه به سبک خودتون بنویسید از نقاط قوت و نقاط ضعف و ایده هایی که از سمینار یا رویداد ها گرفتید یا ایده هایی که میتونید خودتون بدید از جمله این مورد میتوان به مطلب نوشته شده در رابطه با حاشیه های جشنواره وب یا کنفرانس معرفی آیفون x اشاره کرد.

۱۰- دسته بندی نا مشخص: این گزینه را در اختیار شما میگذاریم اگر فکر میکنید شاید مطلب تون جز این دسته بندی ها قرار نمیگیره میتونید از این مورد استفاده کنید.

بعد از این دسته بندی بریم سراغ این که چی جوری بنویسیم.

ثبت نام

نحوه ثبت نام برای مسابقه  اول از همه باید وارد آدرس بار زیر شویم و در صفحه ی زیر ثبت نام کنید در این بخش با پر کردن اطلاعاتی ثبت نام شما بلافاصله تایید می شود.

ثبت نام کاربران  در این صفحه که صفحه ورود است شما هم میتوانید بعد از ثبت نام و نحوه ی تایید پست نوشته شده را از طریق این لینک بعد از این که وارد سایت شوید  در داشبورد کاربری خود مشاهده کنید به عکس زیر توجه کنید همان طور که در منو نیز میبیند نوشته شده ورود  پس از کلیک بر روی صفحه ثبت نام وارد صفحه ای جدید می شوید.

پس از کلیک بر روی ثبت نام  وارد این صفحه می شوید. در صفحه زیر همان طور که مشاهده میکنید. اطلاعاتی میخواد برای دوستانی که ایمیل ندارن میتونند به لینک زیر در رابطه با ساخت ایمیل است مراجعه کنند به این لینک و ایمیل بسازند.

پس از تکمیل مشخصات و زدن بر روی دکمه ثبت نام همان طوری که میبینید

بلافاصله ثبت نام شما تایید می شود و وارد صفحه زیر می شوید

در این جا میتوانید سمت چپ بر روی اون جعبه ابزار کلیک کنید و مشخصات خود را ویرایش کنید.

در این قسمت میتوانید بری خود عکس گذاشته یا مطلبی که در رابطه به بیوگرافی خود هست بنویسید تا کاربران بیشتر با شما آشنا بشوند.

همینطور میتونید آموزش ویدیویی ثبت‌نام در اوکس تیم رو هم اینجا ببینید:

بعد از انجام ثبت نام میریم سراغ نحوه مطلب گذاشتن

وبلاگ نویسی

برای نوشتن اولین مطلب خود بر روی add post کلیک میکنید. همان طور که در عکس پایین مشاهده میکنید برای نوشتن محتوا شامل چهار بخش است

بخش اول عنوان مطلب

بخش دوم : تصویر مطلب در واقع این همان عکس اصلی برای وبلاگ تون عکس با ابعاد ۶۰۰*۸۰۰ که نشان دهنده طول* عرض می باشد. سخت گیریم این بخش رو بستگی به خوتون داره یه عکس ساده مرتبط با محتوا تون رو جستجو کنید بذارید یا اگه توانایی در ساخت عکس حرفه ای دارید میتونید استفاده کنید.

بخش سوم: که مطالب شما داخل اون باکس قرار میگیره و اگه تصویری میخواهید داخل مطلب خود قرار دهید میتوانید از درج تصویر استفاده کنید

بخش چهارم : همان دسته بندی که بالا توضیح دادیم دسته بندی خود انتخاب کرده و مطلب را ارسال می کنید.

پس از انجام این مراحل و فرستادن مطلب شما وارد صفحه داشبورد مدیریت می شوید.

 

مطلب نوشته شده شما پس از بازبینی و تایید مدیر منتشر می شود پس از انتشار ایمیل انتشار را میتوانید بررسی کنید در صورت وجود مشکل در پست میتوانید پست را کاملا حذف کنید. و پس از تایید نیز میتوانید ویرایش مطلب را نیز انجام دهید.

این هم آموزش ویدیویی قراردادن مطلب برای شرکت در مسابقه

اما چند تا نکته برای دوستانی که شاید بخوان حرفه ای تر وبلاگ بنویس اند پیشنهاد میکنم به مطالب زیر یه نگاهی بندازن و از استاندارد هایی که برای وبلاگ نوبسی لازم و باعث میشه متن جذاب تری داشته باشیداستفاده کنید.

وبلاگ نویسی را با اوکس تیم آغاز کنیم. این پست برخی از نکات و مطالب مقدماتی و پیشرفته را در قالب وبلاگ نویسی به طور جامع در اختیار شما قرار داده و در نوشتن شما میتواند کمک کننده باشد.

آموزش جامع بازاریابی محتوا در این آموزش که شامل ۵ پست می باشد شما میتوانید با استفاده از برخی از مطالب که در رابطه با طراحی عنوان ومطلب نوشتن و طراحی عکس می باشد استفاده کنید.

داستان نویسی در بازاریابی این مطلب نکات مهمی در رابطه با نوشتن داستان نویسی در وبلاگ بازگو می کند مسلما این مطالب می تواند کمک کننده باشد.

چند نمونه از پست هایی که در دسته بندی اشاره کردیم میتواند الگوی مناسبی باشد برای نوشتن شما

در کتاب 

چرا تصمیم های سال جدید نتیجه نمی دهند ؟

در رویداد

حواشی نهمین جشنواره وب موبایل ایران

اندروید O در کنفرانس گوگل I/O معرفی شد

 در مقایسه

هاستینگ و مقایسه شرکت های میزبانی ایران

در داستان

سایمون سینک: رهبران، آخرِ سَر، غذا می خورند (۲)

و مواردی دیگر از این قبیل

حال بریم سراغ جایزه

جایزه

دو نوع جایزه یک جایزه داوری دوم جایزه از نظر تعداد لایک پست منتشر شده برای شما کاربران عزیز در نظر گرفته شده فرصت برای رقابت در کانتنت نویسی را از دست ندهید.

 

۱-شارژر همراه شیاومی با ظرفیت ۲۰۰۰۰ میلی آمپر ساعت

 

 

۲-هارددیسک اکسترنال ای دیتا مدل HD710 ظرفیت ۱ ترابایت

 

 

۳- اسپیکر قابل حمل ریزر مدل Ferox

۴- کارت هدیه ۲۰۰ هزار تومانی اوکس تیم

نفر اول از نظر داوری و نفر اول از نظر تعداد لایک می توانند یکی از این جوایز را انتخاب کنند.

و در انتها و جمع بندی موارد در صورت تمایل بعد از انتشار مطلب و تایید از طرف تیم ما قادر هستیم از شما به عنوان نویسنده پست مهمان در اوکس تیم استفاده کنیم. و در قبال اش هزینه ای رو بابت هر پست  در اختیار شما قرار دهیم.

اما فقط این مورد نیست که میخوایم اشاره کنیم هدف نوشتن و ایجاد و تولید محتوا بهینه برای کاربران و برند سازی شخصیت و سبک درآمدزایی اینترنتی از وبلاگ نویسی است.

در انتها خیلی علاقه مند هستیم دفترچه بازاریابی محتوا اوکس تیم را به عنوان یک راهنمای جامع بازاریابی محتوا برای شما کاربران عزیز معرفی کنم تا در بهبود نوشتن شما موثر باشد.

این مطلب را هم حتما بخونید خیلی میتواند در نوشتن وبلاگ موثر و انگیزه بخش باشد.

 

 

3 دیدگاه ها
 1. احسان میگوید

  پست‌هاتون تاریخ نداره نمی‌دونم چطوری تشخیص بدم این نوشته مال چه تاریخیه

  1. میلاد غیب دوست میگوید

   سلام دوست عزیز پست ها هم تاریخ هم نویسنده پست مشخص شده است. در زیر عکس بالای بالای پست یعنی اولین عکس نوشته شده تاریخ
   مثلا این پست نوشته شده توسط : میلاد غیب دوست| مرداد ۱۱ام, ۱۳۹۶|بازاریابی محتوا, وبلاگ نویسی

 2. احمد میگوید

  سلام آقای غیب دوست
  این مسابقه زمان بندی داره؟مهلتش تمام نشده؟
  من در جشنواره ها و مسابقات وبلاگ نویسی زیادی شرکت کردم و رتبه های زیادی دارم.در صورت تمایل حاضر به همکاری هستم.ایمیلم هم درج کردم.یاحق

پاسخی دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 19 =