خرید اکانت ابزارهای سئو

 

بهینه سازی سئو

 

طراحی وب سایت

 

چرا تصمیم های سال جدید نتیجه نمی دهند ؟

 

این پست از کتاب هنر شفاف اندیشیدن اثر رولف دوبلی برای شما دوستان انتخاب شده امیدوارم از خواندن این داستان لذت ببرید .

دوست نویسنده و کسی که می داند چه طور در جملات خودش احساسات را دخیل کند. بگذارید او را هنرمند خطاب کنیم. حدودا هر هفت سال یک بار کتاب های مختصر صد صفحه ای می نویسد. خروجی متوسط کار او برابر است با دو خط چاپی در هر روز . وقتی از او درباره ی بازه افتضاحش سوال می شود ، پاسخ می دهد
(( تحقیق کردن بسیار لذت بخش تر از نوشتن است.)) به همین خاطر پشت میز کارش می نشیند ،ساعت ها در اینترنت گشت میزند ر پیچیده ترین کتاب ها غرق می شود . به این امید که بتواند یک داستان فراموش شده و شگفت انگیز پیدا کند. وقتی یک موضوع الهام بخش و مناسب پیدا می کند ، خود را قانع می کند تا وقتی
(( حس خوبی )) نداشته باشد ، نمیتواند کار را شروع کند. متاسفانه این حس خوب به ندرت سراغ او می آید.
دوست دیگری در ده سال گذشته هر روز تلاش می کرد سیگار کشیدن را ترک کند. هر سیگار که میکشد، می گوید آخر اوست. و من ؟ فرم مالیاتم شش ماه است روی میز کارم خاک می خورد. هنوزم هم امیدوارم خود فرم خودش را پر کند .

اهمال

اهمال ، تمایل به عقب انداختن کار های ناخوشایند اما ضروری است ، سفر دشوار به باشگاه ورزشی، اتخاذ یک سیاست بیمه ای ارزان تر ، نوشتن نامه ها ی تشکر آمیز . حتی تصمیم های سال نو هم کمکی به تو نمی کند .

اهمال کردن کار ابلهانه ای است ، چرا که هیچ پروژه ای قرار نیست به خودی خود کامل شود . ما می دانیم انجام یک کار سودمند است ، پس چرا دایما ان را به روز دیگری موکول کنیم ؟ به خاطر بازه ی زمانی بین کاشت و برداشت . پر کردن این فاصله نیازمند میزان زیادی قوای ذهنی است ، همان طور که روی بائو مایستر، روان شناس ، این را در یک آزمایش هوشمندانه  نشان داد .او دانشجویان را در برابر یک اجاق که در آن شیرینی شکلاتی در حال پخته شدن بود گذاشت.بوی خوشمزه ی شیرینی ها در اتاق پیچیده بود .سپس یک کاسه پر از تربچه کنار اجاق گذاشت و به دانشجویانش گفت هر چه بخواهند میتوانند بخورند اما اصلا حق دست زدند به شیرینی ها را ندارند.
سپس سه دقیقه دانسجویان در اتاق تنها گذاشت. دانشجویان گروه دوم اجازه داشتند هر چه میخواهند شیرینی بخورند . بعد از آن هر دو گروه باید یک مسئله دشوار ریاضی رو حل می کردند.دانشجویانی که اجازه خوردن شیرینی به آن ها داده نشد بود دو برابر سریع تر از گروهی که  به تعداد دلخواه شیرینی خورده بودند از حل مسئله نا امید شدند .

بازه زمانی خویشتن داری باعث تحلیل رفتن قوای ذهنی یا اراده ی آن ها شده بود- نیرویی که برای تسلیم نشدن در برابر دشوار بودن مسئله به آن نیاز داشتند. اراده مثل باتری است .حداقل کوتاه مدت این چنین است . اگر تحلیل برود، تلاش های آینده به شکست محکوم خواهند بود.

این یک مفهوم بنیادی است. اراده و خویشتن داری چیزی نیست که بیست چهار ساعت در خدمت تو باشد. نیاز به ترمیم و بازسازی دارد . اما خبر خوب این است که برای به دست آوردن آن تمام کاری که نیاز دارید  انجام بدهید ، افزایش قند خون و استراحت است .

درست است که غذا خوردن مناسب و استراحت های کوتاه مهم اند ، اما نکته‌ی ضروری بعدی به کار بردن یک سری فوت و فن است که تو را سر پا نگه می دارند. یکی از این کار های حذف عوامل حواس پرتی است . وقتی رمان می نویسم ، دسترسی خودم را به اینترنت قطع می کنم،چرا که وقتی یک گره در کار برخورد میکنم ، آن لاین شدن بسیار وسوسه کننده است ، اما موثرترین لم کار ضرب الاجل است. دن آریه لی ، روان‌شناس ،  موعد های تعیین شده از سوی مراجع بیرونی ، مثل معلمان یا ممیزان مالیاتی ، بسیار کارآمدند.
ضرب‌الاجل های شخصی تنها زمانی کاربرد دارند که فعالیت ها را گام به گام قسمت بندی کنیم و برای هر قسمت یک موعد به خصوصی معین کنیم.به همین دلیل، تصمیم های مبهم در سال نو غالبا محکوم به شکست اند.

پس بر خودت غلبه کن. اهمال کردن غیر منطقی است. اما برای انسان ها زیاد اتفاق می افتد. برای مقابله با آن از یک روش تلفیقی استفاده کن. همسایه ی من این گونه توانست پایان نامه ی دکتری خود را سه ماهه بنویسد. او یک اتاق کوچک و بدون تلفن و اینترنت اجاره کرد. سه تاریخ را از اول تعیین کرد، هر کدام برای یک بخش از پایان نامه.با تمام دوستانش دربارهِ این سه تاریخ صحبت کرد و حتی این تاریخ ها را پشت کارت های ویزیت خود چسباند. با این روش فرصت شخصی را به یک مسئله عمومی تبدیل کرد که ناگزیر باید به آن پای بند می بود . در زمان ناهار و عصر ها ، باتری های خود را با خواندن مجله های  مد و خوابیدن زیاد شارژ می کرد .

 

پاسخی دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − هجده =