خرید اکانت ابزارهای سئو

 

بهینه سازی سئو

 

طراحی وب سایت

 

5 از 5 1 نظر

چگونه فروشگاه اینستاگرام را فعال کنیم؟

2 دقیقه برای خواندن
0 446

اینستاگرام در بروزرسانی جدید قابلیتی را ایجاد کرده است تا برند‌ها بتوانند در کنار نمایش دادن محصولات خود به مشتریان، آن‌هارا به فروش هم برسانند. نام این ویژگی جدید فروشگاه اینستاگرام (Shopping Instagram) است. اما چرا و چگونه باید فروشگاه اینستاگرام را بر روی اکانت اینستاگراممان فعال کنیم؟

فروشگاه اینستاگرام چه قابلیت هایی به ما میدهد؟

  • یکی از قابلیت های جذاب فروشگاه اینستاگرام، نمایش قیمت محصولات و لینک خرید بر روی آن‌هاست. احتمالا در اینستاگرام با پست‌هایی مواجه شده‌اید که با ضربه زدن بر روی آن قیمت‌های آن محصول نمایش داده میشود.
فروشگاه اینترنتی در اینستاگرام
دیجیکالا نیز این ویژگی را برای اکانت تجاری خود فراهم ساخته است
  • قابلیت دیگر فروشگاه اینستاگرام، امکان قرار دادن لینک محصول در استوری است که کاربر با کلیک بر روی آن به یک لندینگ‌پیج کوچک راهنمایی میشود که در آنجا میتواند محصولات مشابه به همراه آدرس سایت و قیمت را مشاهده کند.
محصول در استوری دیجیکالا
نمونه یک محصول قرار داده شده در استوری دیجیکالا
محصولات مشابه در فروشگاه اینستاگرام
لندینگ پیج داخلی اینستاگرام پس از کلیک بر روی استوری ظاهر میشود و لینک سایت به همراه محصولات مشابه نشان میدهد.

چگونه باید فروشگاه اینستاگرام را راه اندازی کنیم؟

ماسفانه از آنجا که ایران در لیست کشور هایی که اجازه ساخت فروشگاه اینستاگرام دارند قرار ندارد باید در تمامی مراحل از نرم‌افزار تحریم شکن استفاده کنید. همچنین برای اطمینان خاطر میتوانید آدرس‌تان را در صفحه فیسبوک نیز تغییر دهید.

  1. ابتدا باید اکانت اینستاگرام خود را از حالت شخصی به حالت تجاری تغییر دهید. فراموش نکنید که تجاری سازی اینستاگرام قابلیت‌های بسیار کاربردی مانند نمایش Insights و اضافه کردن دکمه تماس و… را به اکانت اینستاگرامی شما اضافه میکند.
  2. برای استفاده از قابلیت فروشگاه اینستاگرام باید حتماً اکانت فیسبوک تجاری خود را به اینستاگرام خود متصل سازید.
  3. یک کاتالوگ از محصولات خود در فیسبوک بسازید.
  4. بررسی صلاحیت اکانت و اطلاعات وارد شده توسط اینستاگرام.
  5. اضافه شدن قابلیت های اینستاگرام فروشگاهی و تگ قیمت‌ها.

چگونگی ایجاد کاتالوگ از محصولات در فیسبوک

برای راه اندازی فروشگاه اینستاگرام باید یک کاتالوگ محصولات یک پیج از محصولاتتان ایجاد کنید (بزودی آموزشی کامل در این زمینه منتشر خواهیم کرد.). مسئله مهم این است که کاتالوگی که ایجاد می‌کنید برای اجناس فیزیکی باشد نه برای خدمات یا هر چیز دیگر. اگر ایجاد کاتالوگ برای شما سخت است پیشنهاد میکنیم از سایت های شاپ‌فای یا بیگ‌کامرس استفاده کنید که به راحتی این کار را برای شما انجام میدهند.

زمانی که این موارد را به اتمام رساندید اکانت اینستاگرام شما مورد بررسی قرار میگیرد که به طور معمول چند روز طول میکشد. اگر اکانت شما نیاز به بررسی بیشتر داشته باشد زمان انتظار شما بیشتر خواهد شد.

تایید صلاحیت اینستاگرام ممکن است تا ۱ ماه به طول بیانجامد. برای اینکه متوجه شوید اکانت شما تایید شده است در صفحه اینستاگرام خود روی  بزنید.

اگر در بالای اکانت خود با Get Started رو به رو شدید روی آن بزنید وگرنه لازم است که به setting مراجعه کنید. روی  بزنید.

روی گزینه Shopping بزنید.

سپس روی Continue بزنید. کاتالوگ محصولاتتان را انتخاب کنید و در پایان روی Done بزنید.

اگر shopping را زیر Business Settings ندیدید، اکانت شما احتمالا در حال بررسی است یا اینکه اینستاگرام به شما اجازه فعال سازی فروشگاه اینستاگرام را نمیدهد.

پاسخی دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − 15 =