اندروید O در کنفرانس گوگل I/O معرفی شد

در شب گذشته در رویداد Google I/O (کنفرانس گوگل I/O)   همانطور که میدانید مهم ترین قسمت رویداد معرفی اندروید جدید (اندروید O)  است و این بار گوگل اندروید جدید (اندروید O) را  با امکانات جدید  و هیجان انگیز معرفی کرد  ولی از همه هیجان انگیز تر آمار کاربران اندرویدی بود که به بیش از دو میلیارد کاربر فعال رسیده است.

کاربران اندروید به بیش از دو میلیارد رسیده است

 

اما قبل از معرفی اندروید O به بررسی ویژگی های جدید می پردازیم ، اهمیت گوگل به امنیت کاربر های بیشتر از قبل شده و گوگل به خوبی می‌داند که با این که بیش از دو میلیارد کاربر اندرویدی فعال دارد ولی از نظر امنیت هنوز نتوانسته امنیت ثابتی داشته باشه برای همین اپلیکیشن  Google play protect را معرفی کرد که در ادامه بررسی میکنیم ، اپلیکیشن protect  از یادگیری ماشین بهره می برد و روزانه بیش از ۵۰ میلیارد برنامه را در روز را اسکن میکند.

خب بهتره که بریم سر اصل ماجرا یعنی ویژگی های جدید اضافه شده در اندروید O اما قبل از معرفی ،  این ویژگی ها به دو دسته اصلی یعنی  fluid experiences و  vitals تبدیل میشوند.

 

— ویژگی اندروید O  موسوم به fluid experiences ( تجربه راحت و روان ) 

 

قابلیت تصویر در تصویر۱- قابلیت تصویر در تصویر ( picture in picture  )

با این قابلیت میتوانید یک تصویر کوچک از برنامه در کنار صفحه بزارید و به طور مثال به مشاهده ویدیو در you tube  به پردازید یا در هنگام تماس تصویری علاوه بر تماس کنار صفحه با دستگاه اندرویدی خود هم به قسمت های دیگه بروید.

۲ –  قابلیت Notification dots

این قابلیت یکی از جذاب ترین قابلیت های اندروید جدید هست که اگر یکی از اپلیکیشن ها شامل یک پیغام اطلاع رسانی بود و در بالای  آیکون اپلیکیشن یک نقطه اضافه میشود که با لمس طولانی روی آیکون قسمت پیام های مرتبط به اون اپلیکیشن نمایش داده  میشود.

۳ – قابلیت Auto fill

این قابلیت هم شاید جدید نباشه و قبلا در کروم مشاهده کرده ایم ولی این بار فقط تو کروم نیست و در اندرویدO هم قرار گرفته  است تا به راحتی در تمام اپلیکیشن هایی که نیاز به لاگین دارند به صورت خودکار اطلاعات لازم را برامون پر میکنه تا به سرعت ورود داشته باشیم.

۴ – هوشمند شدن در کپی کردن متن

یکی دیگه از قابلیت هایی که در اندروید جدید بهبود یافته است و همینطور یکی از ابزار های روزانه ما هم هستش ،  حالت کپی کردن از متن را راحت تر کرده است که به صورت هوشمند  نام ، آدرس یا شماره تلفن  را تشخیص میدهد بدون نیاز به حرکت دادن انتخابگر متن برای کپی که به راحتی دو بار زدن بر روی مثلا یک آدرس کل متن مربوط به آدرس را کپی می کند

 

–ویژگی اندروید O  موسوم به vitals :

vitals

 

اولین چیزی که در Vitals  اضافه‌شده امنیت در اندروید هست که گوگل روزانه بیش از ۵۰ میلیارد اپلیکیشن با استفاده از یادگیری ماشین اسکن می‌شوند که با اپلیکیشن Google play protect  معرفی شد.

 

google Play Protect 

محصول جدیدی گوگل به اسم Google play protect  اومده تا از دیوایس های اندرویدی محافظت کنه این‌طور که خود گوگل از این محصول صحبت کرد همانند یک محافظ از دیوایس اندرویدی محافظت می‌کند.

 

گوگل پلی پروتکت

همان‌طور که گوگل در کنفرانس IO (کنفرانس گوگل I/O)  توضیحی در رابطه با Google play protect داد این‌طور پیداست که از این به بعد اپ هایی که حتی از خود پلی استور هم دانلود نشدند قبل از نصب بررسی می‌شوند و در صورت مشکل داشتن اجازه‌ی نصب داده نمی‌شود.

و همین‌طور اپلیکیشن Google Play Protect  به زودی برای دانلود در پلی استور قرار خواهد گرفت.

 

افزایش سرعت در بوت شدن  اندروید و اپلیکیشن ها

اندرویدo  درزمینهٔ بهینه‌سازی OS  تغییراتی بسیاری داشته اول‌ازهمه این‌که سرعت بوت شدن دستگاه اندرویدی به دو برابر رسیده است و همین‌طور توانسته سرعت بوت شدن اپلیکیشن با سرعت بیشتری اجرا شوند  همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید اپلیکیشن Google Sheets  با دو برابر سرعت نسبت به نسل قبلی اندروید سرعت بیشتری دارد.

افزایش بوت شدن در اندروید O

اضافه کردن ابزارهای با جزئیات بیشتر برای توسعه‌دهنده‌ها در اندروید O  که شامل بررسی کردن میزان مصرف شبکه ، حافظه اصلی و پردازنده در اندروید استودیو که یکی از بهترین ویژگی‌ها جذاب توسعه‌دهنده‌های موبایل هست

 

معرفی زبان برنامه نویسی جدید به نام Kotlin

 

 

 

گوگل همچنین زبان برنامه‌نویسی جدیدی به نام Kotlin  را معرفی می‌کند که علاوه بر زبان‌های Java  و C++  به‌عنوان زبان رسمی در اندروید استودیو می‌تواند به تولید اپلیکیشن اندروید پرداخت ، برای استفاده از Kotlin  گوگل پلاگین Kotlin در دست عموم قرار داده و بر روی اندروید استودیو نصب می‌شود ، همچنین Kotlin  به‌صورت متن‌باز است و تحت لیسانس apache نسخه‌ی ۲ در دسترس همه قرار داده‌شده است

 

پاسخی دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − یک =

تماس از خطوط ثابت کل کشور: ۷۰۷۰۷۰۱۲-۰۲۱

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱ شب حتی ایام تعطیل

پاسخی دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 4 =

تماس از خطوط ثابت کل کشور: ۷۰۷۰۷۰۱۲-۰۲۱

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱ شب حتی ایام تعطیل