هاستینگ و مقایسه شرکت های میزبانی ایران

برای یک بازاریاب اینترنتی وب سایت و وبلاگ به عنوان پایگاه اصلی بسیار مهم است. همه ما به وبسایت نیاز داریم و وبسایت به میزبان نیاز دارد. اگر وبسایت شما میزبان یا هاستینگ خوبی نداشته باشد، ممکن است همه زحماتتان در سئو و بازاریابی اینترنتی هدر برود. چند ساعت غیر فعال بودن وب سایت کافی است تا هم کاربرانتان را نا امید کنید هم از چشم گوگل بیوفتید. پس لازم دیدیم تجربیاتمان را در استفاده از میزبان مناسب در ایران با شما به اشتراک بگذاریم. برای انتخاب میزبان مناسب قیمت آخرین گزینه است. سرعت در داخل ایران، سرعت در خارج ایران، تعداد کاربر همزمان، محدودیت ها، و صد البته پشتیبانی از مسائلی است که نباید از نظر دور کنید.

تعداد کاربر همزمان : همیشه تعداد کاربر همزمان (که در ایران معمولا شفافیتی در این مورد وجود ندارد) را کمی بیش از نیازتان در نظر بگیرید، اگر نمی دانید یک بسته میزبانی چند کاربر همزمان را پذیرایی می کند حتما قبل از خرید از مشتری بپرسید. احتمالا نمی خواهید در زمانی که کمپین بازاریابی اینترنتی خود را راه اندازی کرده اید و کاربران تازه با سایت شما آشنا شده اند، سرور از دسترس خارج شود. پس قبل از خرید محاسبه کنید در بهترین حالت چند کاربر همزمان ممکن است داشته باشید و برای این حالت خاص هاست تهیه کنید.

سرعت در ایران و خارج از کشور  : سرعت دیتاسنتر های داخلی به دلیل وجود فیبر نوری در داخل کشور بسیار بالاست، به همین دلیل سایت هایی در داخل ایران میزبانی می شوند از سرعت خوبی برخوردار هستند. اما این سرعت از دید کاربران خارج از ایران و گوگل بدلیل کم سرعت بودن لینک های خروجی کشور بسیار پایین تر است. از آنجایی که برای گوگل سرعت باز شدن سایت توسط سرور های خودش اهمیت دارد و نه کاربر، سئو شما تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. سرعت بارگزاری سرور های خارجی برای ایران کمی کمتر از سرور های داخلی است ولی اگر از دیتا سنتر معتبری استفاده شده باشد محسوس نیست. پس اگر سایتی دارید که سرعت بارگزاری آن برای کاربران داخلی اهمیت زیادی دارد از سرور های ایران استفاده کنید. اگر نیم نگاهی به سئو و الگوریتم های گوگل دارید یا کاربرانی از خارج از ایران دارید در انتخاب سرور های داخلی تجدید نظر داشته باشید.

 

سرعت بارگزاری سایت هاست ایران از نظر یک سرور کانادایی

محدودیت ها : ممکن از بعضی هاستینگ ا منابع شما را محدود کنند، برای مثال تعداد ایمیل، تعداد پایگاه داده، حجم پایگاه داده، تعداد زیر دامنه و… ممکن است با محدودیت مواجه شوند، اما معمولا در ایران نامحدود در نظر گرفته می شوند.

 

پشتیبانی : در کار کردن با هاست های ایرانی پشتیبانی ارزش زیادی دارد، چون هیچ اجباری نیست کسی گواهی نامه های SLI را اجرا کند و اگر اجرا نکند هزینه و وقت شکایت آن را بی ارزش می کند. پس با سرویس دهنده ای کار کنید که در کنار سرعت خوب، آپ تایم، هزینه مناسب در زمان سختی در کنارتان باشد.

وب هاستینگ های ایرانی

در پست قبلی محمد رضا توضیح داد که میزبانی چیست و یک میزبانی خوب چه مشخصاتی دارند. شخصا بیشتر از ده سال است که با هاستینگ های ایرانی کار می کنم، تجربیات خوب و بد زیادی دارم که در این پست با شما به اشتراک خواهم گذاشت. این پست نظرات و تجربیات شخصی من در مورد هاست اشتراکی لینوکس است و امکان دارد با نظر و تجربیات شما متفاوت باشد. اگر سایت شما بیش از ۲۰۰ کاربر همزمان دارد شاید این مقاله بدرد شما نخورد، زیرا برای این گونه سایت ها بهتر است از سرور مجازی یا اختصاصی استفاده کنید.

بجز مواردی که محمد رضا در پست قبل توضیح داد، پشتیبانی هم می تواند جزو نقاط قوت و ضعف یک هاستینگ باشد. وقتی شما هاست اشتراکی تهیه می کنید برای کارهای مهم به میزبانتان وابسته هستید. در صورت نبود پشتیبانی ۲۴ ساعته یا پاسخگو نبودن پشتیبان به دردسر بزرگی خواهید افتاد.

از نظر وب سایت وب هاستینگ اینفو رده بندی میزبان های وب ایرانی به شرح زیر است:

بهترین هاست های ایران

این رده بندی از نظر تعداد میزبانی از دامین است. و الزاما نمی تواند خوب یا بد بودن سرویس هاستینگ ها را تعیین کند. من فقط میزبانانی که از خدمات آنها استفاده کرده ام را بررسی خواهم کرد.

هاست ایران

به گزارش وب هاستینگ هاست ایران با داشتن بیش از ۱۱ هزار دامنه یکی از بزرگ ترین هاستینگ ها در ایران است. سرور های هاست ایران در ساختمان “هاست ایران” نگهداری می شوند. این شرکت بسته کاملی از خدمات اینترنت را ارائه می کند.

هاست لینوکس معمولی هاست ایران

با بیش از پنج سال استفاده از سرویس های هاست ایران تجارب زیر را کسب کردم

 • سرعت : سرور های داخلی هاست ایران سرعت خوبی دارند، اگر می خواهید از سرعت بهتری برخوردار باشید هاست لینوکس حرفه ای هاست ایران سرعت فوق العاده ای دارد. اما نباید از این گذشت که گوگل و سرویس های خارج از کشور سایت شما را بسیار کند خواهند دید و این مشکل تمام هاست های داخل ایران است.
 • قیمت: قیمت های هاست ایران به نسبت بالاست، اما بعضا ارزش دارد.
 • پشتیبانی : مشکل بزرگ هاست ایران از نظر من پشتیبانی است، قوانین سفت و سخت، پشتیبانی خشک و بعضا کم تخصص، دلایلی است که دیگر با هاست ایران کار نخواهم کرد. برای مثال ممکن است بابت ارسال بیش از ۵۰ ایمیل در ساعت سایت شما را برای ۷۲ ساعت مسدود کنند و پاسخگو هم نباشند، برای سایت های بزرگ چنین تنبیهی باعث از دست رفتن همه تلاش ها و زحمات وب مستر ها می شود. همچنین طبق آخرین اطلاعات من انتقال سایت به سرور های این شرکت مستلزم پرداخت هزینه است.
 • بک آپ: سیستم پشتیبان گیری سه مرحله ای پیش فرض سی پنل را دارد. یعنی پشتیبان گیری روزانه، هفتگی و ماهیانه که در بین سرویس دهنده های ایرانی معمول است.
 • دیگر: از افزایش قیمت های چند برابری و ناگهانی هاست ایران هم نمی شود به راحتی عبور کرد. شاید بخاطر تعداد زیاد مشتریان، نیازی به رضایت مشتری نمی بینند.

میهن وب هاست

 

مدت زیادی نیست که با میهن وب هاست آشنا شده ام، اما از نظر قیمت و کیفیت در سطح مناسبی هستند، حتی برای کسانی که برای بار اول قصد راه اندازی وب سایت و خرید هاست را دارند معمولا میهن وب هاست را پیشنهاد می کنم.

سرعت: استفاده از وب سرور لایت اسپید حتی در پلن های ارزان قیمت از مزایای انکار نشدنی میهن وب هاست است. به دلیل آلمان بودن این سرور از نظر گوگل و سرویس های خارجی هم با سرعت خوبی بارگزاری می شود.

قیمت : همانطور که مشاهده می کنید قیمت های سرور لینوکس آلمان میهن وب هاست تقریبا در پلن مشابه یک چهارم هاست ایران است که برای شروع، به نسبت امکانات، فوق العاده به نظر می رسد.

پشتیبانی: تا بحال مشکلی با پشتیبانی میهن وب هاست نداشته ام، پشتیبانانی که ما با آنها در ارتباط بوده ایم، ممکن است سطح بالایی از نظر فنی نداشته باشند اما کاری را که باید انجام بدهند را انجام می دهند.

بک آپ: سیستم پشتیبان گیری سه مرحله ای پیش فرض سی پنل را دارد یعنی روزانه، هفتگی و ماهیانه که در بین سرویس دهنده های ایرانی معمول است.

دیگر: محل اصلی این سرویس دهنده در شهر رشت است . رتبه و رضایت مشتریان نشان می دهد که کارشان را خوب بلد هستند.

سرور پارس:

سرور پارس از سرویس دهنده های مورد علاقه من است. آنها حرفه ای هستند و برای کارشان خیلی ارزش قائل اند. همچنین خدماتی که ارائه می دهند بسیار متنوع است. از زمانی که چندین بار “هاست ایران” از میزبانی ایرانی( و حتی زندگی) ناامیدم کرد، با سرور پارس کارم را شروع کردم و رضایت نسبی داشتم.

هاست معمولی سرور پارس
هاست معمولی سرور پارس

سرعت: پلن های ارزان قیمت سرور پارس از سرعت خوبی برخوردار نیستند، تعداد کاربر همزمان کمی را قبول می کنند ولی قیمت مناسبی دارند. اما برای سایت های سازمانی و سایت هایی که به سرعت اهمیت می دهند من پلن حرفه ای سرور پارس را پیشنهاد می کنم. وب سرور لایت اسپید و تعداد بالای کاربر همزمان از نقاط قوت هاست حرفه ای سرور پارس است. همچنین نکته دیگری که حتی خودشان هم به آن اشاره ای نکرده اند این است که سرور پارس در هاست های حرفه ای اطلاعات سایت را سرور های خارجی نگهداری می کند و دیتا بیس را در ایران میزبانی می کند. با این کار هم در خارج از کشور هم داخل کشور سرعت بسیار بالاست، برای مثال سایتی که در هاست معمولی هاست ایران حدود ۱۰ ثانیه لود میشد، در هاست حرفه ای سرور پارس در کمتر از ۳ ثانیه لود می شود.

پشتیبانی : پشتیبانی سرور پارس در بعضی موارد پا را از خدماتی که مورد انتظار است فراتر می گذارد و مشکلاتی که ممکن است حتی به آنها ربطی نداشته باشند را هم حل می کنند. در کمتر از نیم ساعت جواب تیکت شما را می دهند و اگر با تلفن پیگیری کنید متوجه محدودیت های شما خواهند بود. در این ۴ سال با وجود داشتن بیش از ۱۰۰ سایت در پلن های مختلف سرور پارس هیچوقت از پشتیبانی آنها گله مند نبودیم. تنها مشکل پشتیبانی سرور پارس این است که شبها اگر مشکلات حادی پیش بیاید، نباید انتظار زیادی از آنها داشته باشید. اما صبح روز بعد در اولین فرصت جواب تیکت را خواهند داد.

قیمت: همانطور که در عکس شماره یک می بینید قیمت های هاست معمولی سرور پارس بسیار به صرفه است. اما از این هاست نامحدود و ارزان نباید انتظار زیادی داشته باشید. درست است که حجم نا حدودی در اختیار شما می گذارند اما درصد کمی از سی پی یو به شما اختصاص می دهند که فقط برای استفاده در سایت های شخصی مناسب است.

بک آپ: بک آپ یا پشتیبان گیری در وب هاستینگ ارزش فوق العاده ای دارد. سرور پارس از سرویس R1soft در همه بسته های خود استفاده می کند. این سرویس آرامش و آبروی شما را در زمان بحران نجات خواهد داد. این نقطه قوت هم از آن مسائلی است که سرور پارس کمتر به آن پرداخته و بسیار حیاتی است. این سرویس از هاست معمولی شما هر سه روز و هاست حرفه ای هر روز نسخه پشتیبان تهیه می کند. اگر شما اشتباهی فایلی را پاک کنید یا خدایی نکرده هک بشوید، بلافاصله می توانید آن فولدر خاص را بازنشانی کنید. که فوق العاده است.

هاست حرفه ای سرور پارس

برتینا

برتینا از نظر من حرفه ای ترین میزبان وب در ایران است. برتینا استاندارد های بالایی را برای خود در نظر گرفته، قیمت بالایی دارد که البته به سرعتی که دریافت می کنید می ارزد. شخصا وقتی می خواهم از همه نظر از هاستینگ ام مطمئن باشم به مشتریان برتینا را پیشنهاد می کنم. برتینا هم مانند هاست ایران از دیتا سنتر داخلی خود استفاده می کند.

هاست برتینا

سرعت: برتینا هم بصورت پیشفرض از وب سرور لایت اسپید استفاده می کند که سرعت بالا را تضمین می کند. همچنین از دیتا سنتر های معتبر خارجی استفاده می کند. سرعت هاست های معمولی برتینا شاید کمتر از هاست حرفه ای سرور پارس باشد اما محسوس نیست.

پشتیبانی: پشتیبانی برتینا بسیار مسئولیت پذیر است. اگر یادتان برود هاست خود را تمدید کنید آنها بلافاصله حساب شما را مسدود نمی کنند، بلکه تماس میگیرند و علت را جویا می شوند. اگر ایمیل اسپم ناخواسته از سرور شما ارسال شود و سی پنل خود به خود شما را مسدود کند، برتینا شما را راهنمایی خواهد کرد و مشکل را سریعا بر طرف می کند. از نظر من یکی از با اخلاق ترین و حرفه ای ترین پشتیبانی ها در میان سرویس دهنده هایی که من تجربه کار با آنها را داشته ام را برتینا دارد.

قیمت : همانطور که اشاره شد قیمت های برتینا شاید کمی از دیگر شرکت ها بالاتر باشد. اما اگر سرویس خوب می خواهید و وب سایت خود را دوست دارید ارزشش را دارد.

بک آپ: برتینا سیستم پشتیبان گیری سه مرحله ای پیش فرض سی پنل را دارد یعنی روزانه، هفتگی و ماهیانه که در بین سرویس دهنده های ایرانی معمول است.

دیگر: کیفیت VDS های برتینا هم از نظر من خوب است. با Visual dedicated server حجمی که به شما تعلق گرفته فقط متعلق به شماست و با دیگران تقسیم نمی شود. بهمین دلیل من از این خدمات برتینا هم راضی هستم.

نتیجه گیری:

نتیجه گیری اینکه اگر امروز بخواهم یک سایت ساده را که برای اولین بار شروع به کار کرده راه اندازی کنم از میهن وب هاست استفاده خواهم کرد. اگر بخواهم یک هاست حرفه که ممکن است بیش از ۲۰ کاربر همزمان داشته باشد را با پلن های حرفه ای سرور پارس میزبانی خواهم کرد و خیال خودم را از پشتیبانی و پشتیبان گیری راحت می کنم. اگر بخواهم با یک شرکت حرفه ای کار کنم حتما برتینا را در نظر خواهم گرفت. اما بعید است دیگر هیچ وقت با هاست ایران کار کنم همیشه نفر اول بهترین نیست.

دیگر سرویس دهنده ها:

دیگر سرویس دهنده ها هم ممکن است خیلی خوب یا خیلی بد باشند، من تجربه ی استفاده از آنها را نداشته ام. بهمین دلیل نظر معتبری هم در مورد آنها ندارم.

لطفا تجربیات خود را از استفاده از شرکت های میزبانی وب با ما در میان بگذارید.
6 دیدگاه ها
 1. مهناز میگوید

  سلام

  من از هاست اپ وب استفاده میکنم، بسیار راضی هستم واز شرکت هایی که ارسال کردید ، از همه نظر بهتر بوده،
  پیشنهاد میکنم استفاده کنید
  ادرسشم اینه:
  http://upweb.ir

 2. رضا میگوید

  پیشنهاد اول و آخر من ایران سرور هست.
  یک زمانی برای من بعنوان یک وبمستر قیمت مهم بود ولی الان به این نتیجه رسیدم پشتیبانی و کیفیت عالی به دوام کسب و کار اینترنتی من کمک میکنه و من الان تو ایران سرور به این موضوع رسیدم.
  iranserver.com

 3. سید رضا میگوید

  ممنون از مطالب مفیدتون

 4. هاست ایران میگوید

  بسیار خوش حال هستیم که یک متخصص مثل شما چنین مطالبی رو می نویسه

 5. مجتبی میگوید

  البته برتینا چند وقتی هست که سرورهای آلمانش نابود شد و حتی بک آپ سروراشون هم توی همون دیتاسنتر بود که کار حرفه ای نبود! و داستان عجیبی برای مشتریانش درست کرد.

 6. سینا میگوید

  با سلام خدمت شما
  بنده مدتی هست که از سپهران هاست استفاده میکنم واقعا از نظر قیمت و پشتیبانی سرویس ها فوق العاده هست
  پیشنهاد میکنم شما هم یه سری به این سایت بزنید

پاسخی دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − 13 =

تماس از خطوط ثابت کل کشور: ۷۰۷۰۷۰۱۲-۰۲۱

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱ شب حتی ایام تعطیل

برای یک بازاریاب اینترنتی وب سایت و وبلاگ به عنوان پایگاه اصلی بسیار مهم است. همه ما به وبسایت نیاز داریم و وبسایت به میزبان نیاز دارد. اگر وبسایت شما میزبان یا هاستینگ خوبی نداشته باشد، ممکن است همه زحماتتان در سئو و بازاریابی اینترنتی هدر برود. چند ساعت غیر فعال بودن وب سایت کافی است تا هم کاربرانتان را نا امید کنید هم از چشم گوگل بیوفتید. پس لازم دیدیم تجربیاتمان را در استفاده از میزبان مناسب در ایران با شما به اشتراک بگذاریم. برای انتخاب میزبان مناسب قیمت آخرین گزینه است. سرعت در داخل ایران، سرعت در خارج ایران، تعداد کاربر همزمان، محدودیت ها، و صد البته پشتیبانی از مسائلی است که نباید از نظر دور کنید.

تعداد کاربر همزمان : همیشه تعداد کاربر همزمان (که در ایران معمولا شفافیتی در این مورد وجود ندارد) را کمی بیش از نیازتان در نظر بگیرید، اگر نمی دانید یک بسته میزبانی چند کاربر همزمان را پذیرایی می کند حتما قبل از خرید از مشتری بپرسید. احتمالا نمی خواهید در زمانی که کمپین بازاریابی اینترنتی خود را راه اندازی کرده اید و کاربران تازه با سایت شما آشنا شده اند، سرور از دسترس خارج شود. پس قبل از خرید محاسبه کنید در بهترین حالت چند کاربر همزمان ممکن است داشته باشید و برای این حالت خاص هاست تهیه کنید.

سرعت در ایران و خارج از کشور  : سرعت دیتاسنتر های داخلی به دلیل وجود فیبر نوری در داخل کشور بسیار بالاست، به همین دلیل سایت هایی در داخل ایران میزبانی می شوند از سرعت خوبی برخوردار هستند. اما این سرعت از دید کاربران خارج از ایران و گوگل بدلیل کم سرعت بودن لینک های خروجی کشور بسیار پایین تر است. از آنجایی که برای گوگل سرعت باز شدن سایت توسط سرور های خودش اهمیت دارد و نه کاربر، سئو شما تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. سرعت بارگزاری سرور های خارجی برای ایران کمی کمتر از سرور های داخلی است ولی اگر از دیتا سنتر معتبری استفاده شده باشد محسوس نیست. پس اگر سایتی دارید که سرعت بارگزاری آن برای کاربران داخلی اهمیت زیادی دارد از سرور های ایران استفاده کنید. اگر نیم نگاهی به سئو و الگوریتم های گوگل دارید یا کاربرانی از خارج از ایران دارید در انتخاب سرور های داخلی تجدید نظر داشته باشید.

 

سرعت بارگزاری سایت هاست ایران از نظر یک سرور کانادایی

محدودیت ها : ممکن از بعضی هاستینگ ا منابع شما را محدود کنند، برای مثال تعداد ایمیل، تعداد پایگاه داده، حجم پایگاه داده، تعداد زیر دامنه و… ممکن است با محدودیت مواجه شوند، اما معمولا در ایران نامحدود در نظر گرفته می شوند.

 

پشتیبانی : در کار کردن با هاست های ایرانی پشتیبانی ارزش زیادی دارد، چون هیچ اجباری نیست کسی گواهی نامه های SLI را اجرا کند و اگر اجرا نکند هزینه و وقت شکایت آن را بی ارزش می کند. پس با سرویس دهنده ای کار کنید که در کنار سرعت خوب، آپ تایم، هزینه مناسب در زمان سختی در کنارتان باشد.

وب هاستینگ های ایرانی

در پست قبلی محمد رضا توضیح داد که میزبانی چیست و یک میزبانی خوب چه مشخصاتی دارند. شخصا بیشتر از ده سال است که با هاستینگ های ایرانی کار می کنم، تجربیات خوب و بد زیادی دارم که در این پست با شما به اشتراک خواهم گذاشت. این پست نظرات و تجربیات شخصی من در مورد هاست اشتراکی لینوکس است و امکان دارد با نظر و تجربیات شما متفاوت باشد. اگر سایت شما بیش از ۲۰۰ کاربر همزمان دارد شاید این مقاله بدرد شما نخورد، زیرا برای این گونه سایت ها بهتر است از سرور مجازی یا اختصاصی استفاده کنید.

بجز مواردی که محمد رضا در پست قبل توضیح داد، پشتیبانی هم می تواند جزو نقاط قوت و ضعف یک هاستینگ باشد. وقتی شما هاست اشتراکی تهیه می کنید برای کارهای مهم به میزبانتان وابسته هستید. در صورت نبود پشتیبانی ۲۴ ساعته یا پاسخگو نبودن پشتیبان به دردسر بزرگی خواهید افتاد.

از نظر وب سایت وب هاستینگ اینفو رده بندی میزبان های وب ایرانی به شرح زیر است:

بهترین هاست های ایران

این رده بندی از نظر تعداد میزبانی از دامین است. و الزاما نمی تواند خوب یا بد بودن سرویس هاستینگ ها را تعیین کند. من فقط میزبانانی که از خدمات آنها استفاده کرده ام را بررسی خواهم کرد.

هاست ایران

به گزارش وب هاستینگ هاست ایران با داشتن بیش از ۱۱ هزار دامنه یکی از بزرگ ترین هاستینگ ها در ایران است. سرور های هاست ایران در ساختمان “هاست ایران” نگهداری می شوند. این شرکت بسته کاملی از خدمات اینترنت را ارائه می کند.

هاست لینوکس معمولی هاست ایران

با بیش از پنج سال استفاده از سرویس های هاست ایران تجارب زیر را کسب کردم

 • سرعت : سرور های داخلی هاست ایران سرعت خوبی دارند، اگر می خواهید از سرعت بهتری برخوردار باشید هاست لینوکس حرفه ای هاست ایران سرعت فوق العاده ای دارد. اما نباید از این گذشت که گوگل و سرویس های خارج از کشور سایت شما را بسیار کند خواهند دید و این مشکل تمام هاست های داخل ایران است.
 • قیمت: قیمت های هاست ایران به نسبت بالاست، اما بعضا ارزش دارد.
 • پشتیبانی : مشکل بزرگ هاست ایران از نظر من پشتیبانی است، قوانین سفت و سخت، پشتیبانی خشک و بعضا کم تخصص، دلایلی است که دیگر با هاست ایران کار نخواهم کرد. برای مثال ممکن است بابت ارسال بیش از ۵۰ ایمیل در ساعت سایت شما را برای ۷۲ ساعت مسدود کنند و پاسخگو هم نباشند، برای سایت های بزرگ چنین تنبیهی باعث از دست رفتن همه تلاش ها و زحمات وب مستر ها می شود. همچنین طبق آخرین اطلاعات من انتقال سایت به سرور های این شرکت مستلزم پرداخت هزینه است.
 • بک آپ: سیستم پشتیبان گیری سه مرحله ای پیش فرض سی پنل را دارد. یعنی پشتیبان گیری روزانه، هفتگی و ماهیانه که در بین سرویس دهنده های ایرانی معمول است.
 • دیگر: از افزایش قیمت های چند برابری و ناگهانی هاست ایران هم نمی شود به راحتی عبور کرد. شاید بخاطر تعداد زیاد مشتریان، نیازی به رضایت مشتری نمی بینند.

میهن وب هاست

 

مدت زیادی نیست که با میهن وب هاست آشنا شده ام، اما از نظر قیمت و کیفیت در سطح مناسبی هستند، حتی برای کسانی که برای بار اول قصد راه اندازی وب سایت و خرید هاست را دارند معمولا میهن وب هاست را پیشنهاد می کنم.

سرعت: استفاده از وب سرور لایت اسپید حتی در پلن های ارزان قیمت از مزایای انکار نشدنی میهن وب هاست است. به دلیل آلمان بودن این سرور از نظر گوگل و سرویس های خارجی هم با سرعت خوبی بارگزاری می شود.

قیمت : همانطور که مشاهده می کنید قیمت های سرور لینوکس آلمان میهن وب هاست تقریبا در پلن مشابه یک چهارم هاست ایران است که برای شروع، به نسبت امکانات، فوق العاده به نظر می رسد.

پشتیبانی: تا بحال مشکلی با پشتیبانی میهن وب هاست نداشته ام، پشتیبانانی که ما با آنها در ارتباط بوده ایم، ممکن است سطح بالایی از نظر فنی نداشته باشند اما کاری را که باید انجام بدهند را انجام می دهند.

بک آپ: سیستم پشتیبان گیری سه مرحله ای پیش فرض سی پنل را دارد یعنی روزانه، هفتگی و ماهیانه که در بین سرویس دهنده های ایرانی معمول است.

دیگر: محل اصلی این سرویس دهنده در شهر رشت است . رتبه و رضایت مشتریان نشان می دهد که کارشان را خوب بلد هستند.

سرور پارس:

سرور پارس از سرویس دهنده های مورد علاقه من است. آنها حرفه ای هستند و برای کارشان خیلی ارزش قائل اند. همچنین خدماتی که ارائه می دهند بسیار متنوع است. از زمانی که چندین بار “هاست ایران” از میزبانی ایرانی( و حتی زندگی) ناامیدم کرد، با سرور پارس کارم را شروع کردم و رضایت نسبی داشتم.

هاست معمولی سرور پارس
هاست معمولی سرور پارس

سرعت: پلن های ارزان قیمت سرور پارس از سرعت خوبی برخوردار نیستند، تعداد کاربر همزمان کمی را قبول می کنند ولی قیمت مناسبی دارند. اما برای سایت های سازمانی و سایت هایی که به سرعت اهمیت می دهند من پلن حرفه ای سرور پارس را پیشنهاد می کنم. وب سرور لایت اسپید و تعداد بالای کاربر همزمان از نقاط قوت هاست حرفه ای سرور پارس است. همچنین نکته دیگری که حتی خودشان هم به آن اشاره ای نکرده اند این است که سرور پارس در هاست های حرفه ای اطلاعات سایت را سرور های خارجی نگهداری می کند و دیتا بیس را در ایران میزبانی می کند. با این کار هم در خارج از کشور هم داخل کشور سرعت بسیار بالاست، برای مثال سایتی که در هاست معمولی هاست ایران حدود ۱۰ ثانیه لود میشد، در هاست حرفه ای سرور پارس در کمتر از ۳ ثانیه لود می شود.

پشتیبانی : پشتیبانی سرور پارس در بعضی موارد پا را از خدماتی که مورد انتظار است فراتر می گذارد و مشکلاتی که ممکن است حتی به آنها ربطی نداشته باشند را هم حل می کنند. در کمتر از نیم ساعت جواب تیکت شما را می دهند و اگر با تلفن پیگیری کنید متوجه محدودیت های شما خواهند بود. در این ۴ سال با وجود داشتن بیش از ۱۰۰ سایت در پلن های مختلف سرور پارس هیچوقت از پشتیبانی آنها گله مند نبودیم. تنها مشکل پشتیبانی سرور پارس این است که شبها اگر مشکلات حادی پیش بیاید، نباید انتظار زیادی از آنها داشته باشید. اما صبح روز بعد در اولین فرصت جواب تیکت را خواهند داد.

قیمت: همانطور که در عکس شماره یک می بینید قیمت های هاست معمولی سرور پارس بسیار به صرفه است. اما از این هاست نامحدود و ارزان نباید انتظار زیادی داشته باشید. درست است که حجم نا حدودی در اختیار شما می گذارند اما درصد کمی از سی پی یو به شما اختصاص می دهند که فقط برای استفاده در سایت های شخصی مناسب است.

بک آپ: بک آپ یا پشتیبان گیری در وب هاستینگ ارزش فوق العاده ای دارد. سرور پارس از سرویس R1soft در همه بسته های خود استفاده می کند. این سرویس آرامش و آبروی شما را در زمان بحران نجات خواهد داد. این نقطه قوت هم از آن مسائلی است که سرور پارس کمتر به آن پرداخته و بسیار حیاتی است. این سرویس از هاست معمولی شما هر سه روز و هاست حرفه ای هر روز نسخه پشتیبان تهیه می کند. اگر شما اشتباهی فایلی را پاک کنید یا خدایی نکرده هک بشوید، بلافاصله می توانید آن فولدر خاص را بازنشانی کنید. که فوق العاده است.

هاست حرفه ای سرور پارس

برتینا

برتینا از نظر من حرفه ای ترین میزبان وب در ایران است. برتینا استاندارد های بالایی را برای خود در نظر گرفته، قیمت بالایی دارد که البته به سرعتی که دریافت می کنید می ارزد. شخصا وقتی می خواهم از همه نظر از هاستینگ ام مطمئن باشم به مشتریان برتینا را پیشنهاد می کنم. برتینا هم مانند هاست ایران از دیتا سنتر داخلی خود استفاده می کند.

هاست برتینا

سرعت: برتینا هم بصورت پیشفرض از وب سرور لایت اسپید استفاده می کند که سرعت بالا را تضمین می کند. همچنین از دیتا سنتر های معتبر خارجی استفاده می کند. سرعت هاست های معمولی برتینا شاید کمتر از هاست حرفه ای سرور پارس باشد اما محسوس نیست.

پشتیبانی: پشتیبانی برتینا بسیار مسئولیت پذیر است. اگر یادتان برود هاست خود را تمدید کنید آنها بلافاصله حساب شما را مسدود نمی کنند، بلکه تماس میگیرند و علت را جویا می شوند. اگر ایمیل اسپم ناخواسته از سرور شما ارسال شود و سی پنل خود به خود شما را مسدود کند، برتینا شما را راهنمایی خواهد کرد و مشکل را سریعا بر طرف می کند. از نظر من یکی از با اخلاق ترین و حرفه ای ترین پشتیبانی ها در میان سرویس دهنده هایی که من تجربه کار با آنها را داشته ام را برتینا دارد.

قیمت : همانطور که اشاره شد قیمت های برتینا شاید کمی از دیگر شرکت ها بالاتر باشد. اما اگر سرویس خوب می خواهید و وب سایت خود را دوست دارید ارزشش را دارد.

بک آپ: برتینا سیستم پشتیبان گیری سه مرحله ای پیش فرض سی پنل را دارد یعنی روزانه، هفتگی و ماهیانه که در بین سرویس دهنده های ایرانی معمول است.

دیگر: کیفیت VDS های برتینا هم از نظر من خوب است. با Visual dedicated server حجمی که به شما تعلق گرفته فقط متعلق به شماست و با دیگران تقسیم نمی شود. بهمین دلیل من از این خدمات برتینا هم راضی هستم.

نتیجه گیری:

نتیجه گیری اینکه اگر امروز بخواهم یک سایت ساده را که برای اولین بار شروع به کار کرده راه اندازی کنم از میهن وب هاست استفاده خواهم کرد. اگر بخواهم یک هاست حرفه که ممکن است بیش از ۲۰ کاربر همزمان داشته باشد را با پلن های حرفه ای سرور پارس میزبانی خواهم کرد و خیال خودم را از پشتیبانی و پشتیبان گیری راحت می کنم. اگر بخواهم با یک شرکت حرفه ای کار کنم حتما برتینا را در نظر خواهم گرفت. اما بعید است دیگر هیچ وقت با هاست ایران کار کنم همیشه نفر اول بهترین نیست.

دیگر سرویس دهنده ها:

دیگر سرویس دهنده ها هم ممکن است خیلی خوب یا خیلی بد باشند، من تجربه ی استفاده از آنها را نداشته ام. بهمین دلیل نظر معتبری هم در مورد آنها ندارم.

لطفا تجربیات خود را از استفاده از شرکت های میزبانی وب با ما در میان بگذارید.
6 دیدگاه ها
 1. مهناز میگوید

  سلام

  من از هاست اپ وب استفاده میکنم، بسیار راضی هستم واز شرکت هایی که ارسال کردید ، از همه نظر بهتر بوده،
  پیشنهاد میکنم استفاده کنید
  ادرسشم اینه:
  http://upweb.ir

 2. رضا میگوید

  پیشنهاد اول و آخر من ایران سرور هست.
  یک زمانی برای من بعنوان یک وبمستر قیمت مهم بود ولی الان به این نتیجه رسیدم پشتیبانی و کیفیت عالی به دوام کسب و کار اینترنتی من کمک میکنه و من الان تو ایران سرور به این موضوع رسیدم.
  iranserver.com

 3. سید رضا میگوید

  ممنون از مطالب مفیدتون

 4. هاست ایران میگوید

  بسیار خوش حال هستیم که یک متخصص مثل شما چنین مطالبی رو می نویسه

 5. مجتبی میگوید

  البته برتینا چند وقتی هست که سرورهای آلمانش نابود شد و حتی بک آپ سروراشون هم توی همون دیتاسنتر بود که کار حرفه ای نبود! و داستان عجیبی برای مشتریانش درست کرد.

 6. سینا میگوید

  با سلام خدمت شما
  بنده مدتی هست که از سپهران هاست استفاده میکنم واقعا از نظر قیمت و پشتیبانی سرویس ها فوق العاده هست
  پیشنهاد میکنم شما هم یه سری به این سایت بزنید

پاسخی دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 5 =

تماس از خطوط ثابت کل کشور: ۷۰۷۰۷۰۱۲-۰۲۱

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱ شب حتی ایام تعطیل